Zdroj: zdopravy.cz

Stát již opustil plán na možné trasování nové trati přes Liberec.

Dvě firmy ze skupiny Sudop Group získaly další zakázku Správy železnic na přípravu vysokorychlostních tratí. Za 12,6 milionu korun zpracuje sdružení společností Sudop Praha a Moravia Consult studii proveditelnosti, která má ukázat, kudy vést trasu pro rychlé vlaky z Prahy do dolnoslezské metropole Wrocław (Vratislav).

S jedinou výjimkou studie na vlaky z Prahy do Drážďan tak Sudop Group zatím ovládá přípravu rychlých spojení. Firma byla nedávno pokutována za kartelovou dohodu právě u zakázek Správy železnic, která o výběru informovala v tiskové zprávě….”

https://zdopravy.cz/studii-na-rychlovlaky-z-prahy-do-polska-zpracuje-firma-pokutovana-za-kartel-79834/

guest
1 Comment
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JBDAC
JBDAC
5 měsíců před

Shameless bunch of crooks!
Unfortunately, the Czech Republic has one of the highest corruption indices in Europe…very damaging to such a wonderful country.
Time to start cleaning it up. Start with the VRT project. Demand full figures behind any Cost to Benefit Ratio & if it’s not there – bin the VRT project at once. Simple as that.
Same with all other major infrastructure project like roads, Zeman’s Kanal etc. Demand accountability, drill into the figures. Stop the rot. Make it an election issue. Make it unattractive for corrupt politicians and public servants to operate. Jail time. The real fear of real punishment.
Did you know that in the UK, ‘misconduct in public office’ carries up to life in prison?
https://www.cps.gov.uk/legal-guidance/misconduct-public-office

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x