Vítejte na webu SDRUŽENÍ OBČANŮ „VRTÁCI“!

My všichni,
občané, spoluobčané, přátelé, kamarádi, sousedi naši milí z měst, obcí a samot, děti narozené i ty budoucí, jež se ještě nemohou podepsat.

Žádáme odpovědné složky našeho státu,
pokud nějaké zbyly a všechny naše demokratické zástupce, kteří jsou ochotni smysluplně a racionálně uvažovat, aby pozastavili všechny překotné a zrychlené přípravy megalomanské výstavby Vysokorychlostní železnice VRT.

Obracíme se na politické zástupce,
kteří ještě úplně nezapomněli na řadové daňové poplatníky, aby nám dali naději, že se celá tato megalomanská akce aktuálně prověří a znovu vyhodnotí ještě dříve, než se cokoliv spustí a nenávratně rozvrtá a zadluží Českou republiku. Jen dočasným zastavením příprav a předložením podkladů, z kterých vychází argumentace investora, je možné přesvědčit veřejnost. Nejen o tom, že je vše odpovědně a svědomitě připraveno, ale také o tom, že je to v kontextu s dobou proveditelné, že neexistují lepší a šetrnější řešení. Že je vše chystané transparentně a otevřeně. Že naše děti nebudou muset platit neuváženou hloupost, která bude užitečná nikoliv všem, ale jen několika jedincům.

Je přinejmenším slušné informovat a přesvědčit dotčené rodiny, které mají přijít o domov, tisíce lidí, jejichž vesnice jsou zničené, a širokou veřejnost, která za vše zaplatí.

Apelujeme na všechny námi volené a placené zástupce a výkonné složky,
aby na nás chvíli nevzhlíželi jen jako na voliče, ale jako na obyčejné obyvatele této země. Sousedy, spoluobčany. Vrátíte tak jednotlivcům, rodinám, skupinám obyvatel, spolkům, firmám i starostům obcí trochu důstojnosti. Nechystáme se zatím po nikom házet vajíčka, ale pokud arogance vycházející z pozice silnějšího bude i nadále zašlapávat nás samotné do země, kterou „kdosi“ hodlá s nenapravitelnými následky rozvrtat, ztratíme poslední zbytky důvěry v už tak právně pošramocený stát a fungující svobodnou společnost.

Pojďme se přestat ohánět veřejnou prospěšností a zkusme být srozumitelní a otevření bez všech těch umně skrytých taktik a zájmů, které jsou namířeny proti obyvatelům ČR.